Sposoby na oczyszczanie Twoich minerałów

Wiele osób początkujących po zakupie kryształów zapomina o bardzo istotnej kwestii jaką jest oczyszczenie energetyczne nowo zakupionych minerałów.

Przede wszystkim po wybraniu nowego kryształu najważniejszą rzeczą do zrobienia jest oczyszczenie kryształu z poprzednich energii, które mogły zostać zebrane podczas jego długiej podróży do Ciebie.

Kryształy często pokonują duże odległości, od kopalni do sprzedawców, zanim zostanie dokonany finalny zakup. Kamień przez całą tą podróż i okres czasu pochłania różne energię i ma styczność z różnymi osobami, oznacza to, że twoje kryształy mogą posiadać dużo energii, która pochodzi zewsząd, dobra i zła. Każde przejście z rąk do rąk oraz miejsca  wystawia kamień na działanie energii, które mogą być źle dopasowane do twoich własnych, dopóki nie zostaną oczyszczone. 

Należy pamiętać, że podobnie jak gąbka pochłania z łatwością wodę tak kryształy łatwo absorbują energię i po pewnym czasie staje się przeciążony. Upewnij się więc, że regularnie oczyszczasz swoje kryształy, aby uzyskać najlepszą energię podczas Twojej pracy z nimi.

Oczyszczanie naturalnym światłem

Najprostszym sposobem na oczyszczenie kryształów jest użycie naturalnego światła. Wszystko, co musisz zrobić, to zostawić swoje kryształy na zewnątrz i pozwolić im kąpać się w świetle księżyca lub w świetle słonecznym po nowiu. Księżyc i słońce mają znacząco różne energie. Księżyc jest żeński, a słońce odpowiada energii męskiej.  Zawierz swojej intuicji i wybierz co z Tobą najlepiej rezonuje.

Czas trwania: około 30 minut
Użyj tego dla: Większość zaokrąglonych i wypolerowanych kamieni
Nie używaj do: Wibrujących kamieni takich jak ametyst lub miękkich kamieni, takich jak celestyn, halit i selenit, które mogą zostać uszkodzone przez niepogodę.

Pamiętaj! Dłuższa ekspozycja na bezpośrednie działanie promieni słonecznych spowoduje wyblaknięcie większości kryształów w ciągu miesięcy, tygodni, a nawet godzin.

 • Ametyst
 • Kwarc
 • Cytryn
 • Akwamaryn
 • Fluoryt
 • Opality
 • Szafir
 • Topaz
 • Turkus

Jak wykonać oczyszczanie światłem słonecznym

Znajdź obszar w domu lub na zewnątrz, który otrzymuje odpowiednią ilość światła słonecznego. Przygotuj swoją przestrzeń za pomocą świec, kadzideł, uważności lub innych ceremonialnych praktyk, które głęboko rezonują z Tobą.
Kiedy skończysz ustawiać swoje intencje, pozostaw kryształy w wybranych miejscach tak aby wchłonęły święte wibracje światła.

Podczas Oczyszczania Światłem Słonecznym pamiętaj o obracaniu kryształów tak aby cała ich powierzchnia otrzymywała równe ilości światła słonecznego. Pamiętaj również aby być bardzo uważny na swoje myśli i słowa w tym okresie, ponieważ cała twoja energia zostanie przekazana do kryształu podczas oczyszczania!

Po zakończeniu Oczyszczania Słonecznego wyraź swoją dozgonną wdzięczność wobec światła za jego cenną moc oczyszczania i zakończ swój rytuał oczyszczania wedle swojego własnego uznania.

Unikaj wystawiania następujących kamieni na długotrwałe działanie promieni słonecznych, ponieważ zaczną blaknąć.

Oczyszczanie światłem księżyca

Metoda Oczyszczania światłem księżyca jest podobna do metody Oczyszczania Światłem Słonecznym. Oczyszczanie najlepiej wykonywać przy pełni Księżyca, kiedy światło będzie najjaśniejsze, a energia z Księżyca jest najbardziej odświeżająca. Ta metoda jest bezpieczna i skuteczna dla wszystkich kryształów.

Aby upewnić się, że twoje kryształy otrzymają energię światła księżyca, najlepiej rozpocząć Oczyszczanie światłem księżyca zaraz po zachodzie słońca, aby te dwie energie ze sobą nie weszły w konflikt. Oczyszczanie za pomocą światła księżyca świetnie sprawdza się w okresach, w których czujesz się wyjątkowo intuicyjnie i kobieco. Księżyc, a zwłaszcza pełnia, ucieleśnia najbardziej boską kobiecą energię na naszym nocnym niebie.

Czas trwania: 10 do 12 godzin
Uwaga, następujące kamienie ulegną uszkodzeniu w deszczu lub śniegu: selenit, cyjanit, steatyt, halit

Jak wykonać oczyszczanie światłem księżyca

Znajdź obszar w domu lub na zewnątrz, który otrzymuje sporo światła księżyca. Może to być parapet na oknie lub jakieś miejsce w ogrodzie lub balkonie. Przygotuj swoją przestrzeń za pomocą świec, kadzideł, uważności lub innych ceremonialnych praktyk, które w pełni rezonują z Tobą.

Upewnij się, że Twoje kryształy są chronione przed zwierzętami, pogodą i przechodniami.

Wykonaj swój święty rytuał i zostaw swoje kryształy na noc aby zostały pobłogosławione starożytną mocą pełni księżyca. Następnego ranka upewnij się, że Twoje kryształy nie są zabrudzone ani uszkodzone i przepłucz je czystą wodą.

Ta metoda może być stosowana do każdego rodzaju kamienia i jest szczególnie przydatna jeśli chcesz oczyścić:
 • Selenit
 • Labradoryt
 • Kamień Księżycowy
 • Opalit
 • Howlit
Należy zachować ostrożność w przypadku kamieni, które mogą zostać uszkodzone przez deszcz lub śnieg, takich jak:
 • Selenit
 • Cyjanit
 • Steatyt
 • Halit

Oczyszczanie solą morską

Spróbuj pozyskać naturalną słoną wodę z najbliższego oceanu, morza lub innego zbiornika słonej wody. Dzięki temu Woda Słona jest najwyższej jakości i zachowuje swoje naturalne właściwości energetyczne.

Jeśli nie możesz pozyskać naturalnej słonej wody, rozważ dodanie soli morskiej lub różowej soli himalajskiej do czystej wody. Nie trzeba tu używać dużo soli, wystarczy szczypta soli na miskę czystej wody.

Czas trwania: 1-5 minut
Użyj tego dla: Kamieni twardych, takich jak Ametyst i Kwarc
Nie używaj tego do: kamieni, które są miękkie, porowate lub zawierają metale śladowe, takie jak malachit, selenit, halit, kalcyt, lepidolit i angelit. Niektórych kryształów nie można umieścić w wodzie, ponieważ są zbyt miękkie lub kruche. Woda może powodować pękanie, a nawet rozpuszczanie niektórych kamieni! Pamiętaj, aby spojrzeć na swój kryształ i dowiedzieć się jakie oczyszczanie jest dla niego najlepsze.

Jak przeprowadzić oczyszczanie słoną wodą

Zalej kryształy słoną wodą. Pozostaw je zanurzone w słonej wodzie przez jedną do pięciu minut. Następnie wypłucz kryształy czystą wodą. Osusz je ręcznikiem z włókien naturalnych.

Po zakończeniu oczyszczania słoną wodą zamknij oczy, trzymaj kryształy i wyraź swoją dozgonną wdzięczność.

Oczyszczanie kryształów solą morską najlepiej nadaje się do twardych kryształów, takich jak:
 • Kwarc
 • Ametyst
 • Jadeit
 • Agat
 • Onyks
 • Karneol
Nie należy go stosować do miękkich kamieni, minerałów, kamieni porowatych ani żadnych kamieni zawierających metale śladowe:
 • Selenit
 • Cyjanit
 • Turkus
 • Malachit
 • Kalcyt
 • Bursztyn
 • Azuryt
 • Kamień księżycowy
 • Opality
 • Czerwony koral
 • Halit
 • Piryt
 • Czarny turmalin
 • Lapis lazuli
 • Howlit
 • Turkus

Oczyszczanie czystą wodą

Naturalne zbiorniki wodne, takie jak jeziora, rzeki, jeziora, wodospady i oceany, mają potężne energie oczyszczające, które pomogą przywrócić kryształ do natury i ożywić. Woda zmyje, usunie i oczyści wszelkie pozostałości energii i toksyczności, które zostały wchłonięte przez twój kryształ, pozostawiając go czystym i gotowym do pracy.

Czas trwania:1 minuta na kamień
Użyj tego dla: Kamieni twardych, takich jak Ametyst i Kwarc
Nie używaj tego do: kamieni, które są kruche lub miękkie, takich jak selenit, cyjanit i halit

Jak przeprowadzić oczyszczanie czystą wodą

Zanurz kryształ w naturalnym zbiorniku wodnym na kilka minut z zamiarem oczyszczenia. Zapewni to kryształowi silne naturalne oczyszczenie. Osusz kryształy ręcznikiem z włókien naturalnych.

Po zakończeniu oczyszczania zamknij oczy, trzymaj kryształy i wyraź swoją dozgonną wdzięczność.

Oczyszczanie ziemią

Inną naturalną metodą jest użycie ziemi. Pamiętaj, że kryształy pochodzą od naszej pięknej matki Ziemi, więc sensowne jest, aby przywrócenie ich do naturalnego miejsca, z którego pochodzą, ożywiło ich energię. 

Zakopanie kryształu w ziemi może mieć potężny efekt oczyszczenia i energetycznego resetu. Energia z ziemi nie tylko oczyści kryształ z energii, którą pochłonął i przywróci życie w krysztale, ale także pozwoli twojemu kryształowi połączyć się z naturalnymi sieciami kryształów w ziemi i uziemić energie. Zanurzenie lub zakopanie kryształów w ziemi to świetny sposób na przywrócenie ich pierwotnej aury.

Czas trwania: 4 godziny. Można zostawić również na całą noc na 24 godziny
Użyj tego dla: dowolnego rodzaju kamienia

Oczyszczanie za pomocą innych kryształów

Niektóre kryształy mają ogromne zdolności absorpcyjne i mogą być używane do wydobywania i zbierania negatywnych energii z innych kryształów.

Popularnymi kryształami używanymi do ceremonii krystalicznego oczyszczenia są: płytki selenitu, duże czarne turmaliny i złoża ametystu. Każdy z tych kryształów ma unikalne moce oczyszczające i może być używany samodzielnie lub razem. Eksperymentuj z każdą z nich i zdecyduj, który rodzaj jest dla Ciebie najlepszy.

Czas trwania: 5 do 30 minut
Użyj tego dla: dowolnego rodzaju kamienia

Jak wykonać Kryształowe Oczyszczanie

Umieść kryształy wymagające oczyszczenia na ołtarzu lub świętej przestrzeni przygotowanej z wybranymi przez Ciebie ceremonialnymi szczegółami takimi jak świece, kadzidła, karty tarota itp. Zachowaj uważność podczas wykonywania ceremonii oczyszczenia, ponieważ wszystkie twoje myśli zostaną przeniesione bezpośrednio do kryształów.

W przypadku selenitu i czarnego turmalinu pozostaw kryształy na swoich miejscach i delikatnie machaj selenitem lub czarnym turmalinem wokół ich aur. Użyj swojej intuicji, aby wskazać, jak i gdzie poruszać rękami. Kiedy poczujesz energię uwalnianą z kryształów pokieruj się intuicją kiedy zakończyć oczyszczanie.

Oczyszczanie Piramidą Miedzianą

W środowisku metafizycznym piramidy stają się coraz bardziej popularne. Piramidy są bardzo ważną strukturą w Świętej Geometrii. Składają się z czterech trójkątów o kwadratowej podstawie. Zastosowanie metali, takich jak miedź i złoto, ma przewodzić energię.

Konkretne kąty i proporcje Wielkiej Piramidy odnoszą się do Planety i Księżyca, więc współgrają z naturalnymi cyklami i łączą się z ziemskim polem magnetycznym. Są to wszystkie środowiska, w których minerały i kryształy czują się jak w domu. Mówi się również, że piramidy są naturalnymi jonizatorami.

Czas trwania: Godzina lub 24 godziny na całą noc
Użyj tego dla: dowolnego rodzaju kamienia

Jak przeprowadzić Oczyszczanie piramidą 

Wyrównaj jedną ze ścian piramidy z północą magnetyczną za pomocą kompasu.
Umieść swoje kryształy wewnątrz piramidy w środkowej części lub pod samym czubkiem. Pozostaw je tam na co najmniej godzinę lub na całą noc.

Oczyszczanie kryształów ziołami

Szałwia usuwa niezdrowe i negatywne energie, które nagromadziły się w twoich kamieniach zaś dym z białej szałwii jest doskonałym narzędziem do oczyszczania kryształów i otoczenia.

Możesz trzymać kamienie w strumieniu dymu z szałwii lub po prostu trzymać laskę szałwii blisko kryształu, aby go oczyścić. Możesz również okadzić dymem z szałwii całe pomieszczenie aby oczyścić przestrzeń dookoła kryształów.

Palo Santo, znane również jako Holy Wood, to mistyczne drzewo, które rośnie na wybrzeżach Ameryki Południowej i znane jest ze swoich właściwości oczyszczających energię i uzdrawiających. Jest świetny do oczyszczania kryształów i wprowadzania pozytywnej i podnoszącej na duchu energii do twojej przestrzeni. Jeśli wolisz, możesz również użyć dymu z kadzidła.

Domowa szałwia jest zawsze najlepszym wyborem podczas sesji oczyszczających. Ale jeśli musisz kupić własną szałwię rozważ znalezienie lokalnego hodowcy, który praktykuje zbiory przyjazne dla środowiska i który regularnie błogosławi swoje rośliny pozytywnymi wibracjami.

Ważne jest, aby być uważnym i świadomym każdego kroku podczas oczyszczania, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy negatywne energie mogą wejść w twoje pole.

Czas trwania: około 30 do 60 sekund na kamień
Użyj tego dla: dowolnego rodzaju kamienia

Jak wykonać oczyszczanie z szałwii

Po zdobyciu źródła szałwii po prostu umieść kryształy na ołtarzu i zapal gałązkę szałwii w dużym świętym naczyniu, muszli lub innym świętym naczyniu. Okadź przestrzeń wokół swoich kryształów, delikatnie unosząc dym szałwii po powierzchni swoich kamieni.

Pamiętaj, aby podczas całego procesu utrzymywać podwyższone wibracje. Dostrój się do energii rezonujących w twoich kryształach i użyj swojej intuicji, aby wyczuć, kiedy negatywne energie odeszły.

Poczuj się bezpiecznie, wiedząc, że dym szałwii chroni Ciebie przed złymi energiami. Kiedy poczujesz, jak odchodzą negatywne energię, możesz zauważyć, że twoja dusza uwalnia wszelki ból lub traumę, które również były powstrzymywane.

Pobłogosław swój proces uzdrawiania i życz wszystkim energiom i duchom radosnej przemiany z powrotem w pozytywne energie wszechświata.


Mam nadzieję, że ten artykuł okazał się dla Ciebie pomocny i zdecydujesz się na którąś z metod aby oczyścić swoje kryształy. Nie zapominaj aby dopasować rytuał oczyszczenia do rodzaju kamieni które zamierzasz oczyścić energetycznie!

Życzę powodzenia!

Przesyłam Ci światło i miłość ♡ 

Podobne wpisy