Przewodnik

Symboli

Oko

Złe oko lub oko proroka ma swoje korzenie w starożytnej Grecji i Rzymie, ale można je znaleźć w różnych tradycjach religijnych na całym świecie, w tym w judaizmie, chrześcijaństwie, islamie, buddyzmie i hinduizmie. Symbol oka ma na celu ochronę przed złośliwym i zazdrosnym spojrzeniem, klątwami oraz dodatkowo pochłania wszelkie wysłane do ciebie negatywne energie. Jest również używany do odpędzania zła i dostarczania pozytywnej, lekkiej energii, aby przeważyć nad złem.

Wąż

Wąż w wielu kulturach symbolizuje moc, mądrość oraz etap przejścia i odrodzenia. Wąż jako symbol potężnej wiedzy i mądrości życiowej uznawany jest za odwzorowanie helisy naszego DNA, z którego zbudowana jest każda najmniejsza cząsteczka wszystkiego, co żyje. Gady te ukazują się często podczas ceremonii ayahuascowych jako nauczyciele i przewodnicyterapeuci. Wąż jest również przejawem nieśmiertelności, wieczności, ciągłej odnowy, W postaci uroborosa – węża połykającego własny ogon – symbolizuje cykl śmierci i życia, czyli wieczność. Cykl śmierci i odrodzenia można rozumieć dosłownie ale i metaforycznie. Obecność węża w naszym życiu może zwiastować moment przejścia przez granicę działania, której wcześniej nie byliśmy w stanie przekroczyć.

Księżyc

Księżyc jest symbolem kobiecym, uniwersalnie reprezentującym rytm czasu, ponieważ ucieleśnia cykl. Fazy księżyca symbolizują nieśmiertelność i wieczność, oświecenie lub ciemną stronę samej Natury. Może odzwierciedlać wewnętrzną wiedzę lub fazy stanu człowieka na ziemi, ponieważ kontroluje przypływy, deszcze, wody i pory roku. Jest środkiem między światłem słońca a ciemnością nocy, a zatem często reprezentuje królestwo między świadomością a nieświadomością. W astrologii księżyc jest symbolem duszy, a w horoskopie określa zdolność podmiotu do refleksji i adaptacji. Zawiera również analogię do etapów rozwoju człowieka: nów to niemowlęctwo, półksiężyc to młodość i dorastanie, pełnia to dojrzałość i ciąża, a ubywający księżyc reprezentuje schyłek życia, sen. Księżyc kieruje naszymi podróżami i otacza nas swoją opiekuńczą mądrością, zapraszając nas do rozpalenia naszej intuicji i zbadania naszej energii bogini.

Gwiazda

Gwiazda jest lśniącym światłem, które wskazuje drogę. To symbol ochrony, przewodnictwa, pozytywności i szczęścia. Spójrz w nocne niebo i poczuj ich magiczną i inspirującą obecność! Gwiazdy reprezentują również nasze cele i marzenia. W astrologii gwiazdy tworzą konstelacje zodiaku, przepowiadając, co nas czeka na naszych indywidualnych ścieżkach.

Słońce

Słońce było czczone jako źródło wszelkiego życia na przestrzeni dziejów. W czasach starożytnych słońce było znaczącym symbolem religijnym i wiele bóstw miało z nim powiązania. W dzisiejszych czasach słońce służy jako potężny symbol duchowy. Ma całą siłę, której potrzebujesz, aby odnieść sukces w każdym aspekcie swojego życia. Symbolika słońca i znaczenia duchowe są związane z życiem, energią, pozytywnością, jasnością, pewnością siebie, oświeceniem, boską mądrością, kontrolą, autorytetem, panowaniem, uzdrowieniem i boskością.

Hamsa

Hamsa, czyli ręka ochronna to starożytny talizman pochodzący z Mezopotamii, który jest czczony na całym świecie za ochronę przed złymi siłami i negatywną energią. W tradycji żydowskiej Hamsa reprezentuje rękę Boga i może być określana jako „ręka Miriam”; Muzułmanie mogą to nazwać „ręką Fatimy”. Hamsa przynosi pozytywne nastawienie, dobrobyt i bezpieczeństwo osobie która nosi ten symbol.

Pióro

Potęgę symboliki ptasiego pióra najlepiej wyraża jego obecność wśród starożytnych kultur i w wielu religiach świata. Mocno i charakterystycznie zakorzeniło się ono w kulturze starożytnych Indian oraz Egiptu. Jako symbol w wielu kulturach, pióra zawsze reprezentowały połączenie z wymiarami duchowymi i boskością. A ze względu na ich związek z ptakami zawsze były symbolem lotu i wolności, nie tylko fizycznej, ale także psychicznej lub duchowej.

Lotos

Na całym świecie lotos reprezentuje nowe początki, odrodzenie i nieskończony potencjał. W naturze lotos zakorzenia się w błocie, wynurzając się codziennie z mętnej wody, by zakwitnąć – cykl, który uczynił kwiat lotosu świętym w wielu kulturach i zyskał miano „Kwiatu Życia”. Lotos oznacza wzniesienie się ponad życiowe wyzwania i zwrócenie się ku oświeceniu. W hinduizmie Pan Brahma, stwórca wszechświata, siedzi na kwiecie lotosu i trzyma go w dłoni. Niech lotos zaznaczy Twój nowy początek.

Mandala

Hołd dla boskiego związku między świętym Ja, a wszechwiedzącym Wszechświatem, Mandala – lub „krąg” w sanskrycie – jest zarówno duchowym rytuałem, jak i duchowym symbolem w hinduizmie i buddyzmie. Okrągłe projekty reprezentują Wszechświat, nieskończony cykl i święte połączenie wszystkich rzeczy.

Serce

Serce, symbol miłości w niezliczonych postaciach, od dawna kojarzone jest z emocjami w swojej fizycznej formie. Od miłości własnej i miłości romantycznej po wszechogarniającą miłość uniwersalną lub „wielką”, serce przekazuje to, czego nie zawsze można uchwycić słowami.

Zodiak

Pochodzący ze starożytnych Babilończyków znak zodiaku był kamieniem probierczym, który pozwalał ludziom zrozumieć świat. Być może tak długo, jak wędrowaliśmy po ziemi, niebo urzekało nas swoją tajemnicą, rezonującą w nas mądrością. Zodiak wykorzystuje konstelację, w której się urodziłeś, aby odzwierciedlać cechy osobowości i służy jako mapa tego, co przyniesie przyszłość.