Przewodnik

Kamieni

Amazonit

Prawda, uczciwość

Amazonit ma ogromne właściwości lecznicze. Podobnie jak jadeit, amazonit kojarzy się z pieniędzmi, szczęściem i ogólnym sukcesem. Jest znany jako „kamień hazardzisty”, zachęcający do szczęścia i fortuny. Amazonit działa kojąco na układ nerwowy, ponieważ układ nerwowy w dużej mierze kontroluje nasze emocje, mówi się, że kamień ten łagodzi napięte i zaostrzone sytuacje oraz wzmacnia miłość. Amazonit jest związany również z gardłem i sercem, najlepiej nosić go jako naszyjnik w pobliżu tych obszarów. Mówi się, że amazonit obdarza noszącego go prawdą, honorem i uczciwością.

Ametyst

Klarowność, równowaga, wewnętrzne uzdrowienie

Ametyst jest połączony z czakrą trzeciego oka i korony. Fioletowy kolor przechodzący w czerwono-purpurowe odcienie ametystu od dawna jest symbolem pokoju, oczyszczającej i uspokajającej energii. Ametyst reprezentuje oczyszczenie i połączenie z istotami duchowymi i boskimi. Znaczenie ametystu jest związane ze spokojem, zrozumieniem, zaufaniem i łaską. Wiele kultur łączyło duchowe podteksty z tym klejnotem.

Cyrkonia

Praktyczność, skupienie, równowaga

Cyrkonia poprawia koncentrację, zwiększa przejrzystość i uwalnia ego. Nazywany „kamieniem praktyczności”, niektórzy praktykujący używają go do uziemienia. Niektórzy stosują cyrkonie, aby usunąć iluzję i drenować egoizm. Cyrkonia jest imitacją diamentu i została przypisana do kwietnia oraz znaków zodiaku Baran i Byk. Cyrkonie stosuje się z czakrą trzeciego oka, korony i splotu słonecznego. Cyrkonia rezonuje z czakrą korony, łącząc się z wyższą wiedzą. Pierwotny surowy pierwiastek chemiczny, który tworzy cyrkonie, znajduje się w gwiazdach, meteorytach i próbkach skał księżycowych z księżyca Ziemi. Cyrkonia działa, aby uwolnić czakrę splotu słonecznego od projekcji ego. Uczy wyzbycia się zastraszenia i strachu przed oceną. Cyrkonia oferuje wyzwolenie z konwencji i matryc świata materialnego oraz otwiera naszą wolę na przepływ z pokorną akceptacją wartości ludzkiego potencjału. W konsekwencji może to pomóc zmienić perspektywę na otrzeźwiającą i bardziej praktyczną.

Howlit

Spokój, świadomość

Howlit ma delikatny charakter, który zachęca nas do życzliwości we wszystkim, co robimy. Obejmuje zarówno nasze interakcje z innymi, jak i, co ważniejsze, nasze interakcje z samym sobą. Howlit daje moc i koncentrację gdy przechodzisz przez duchową zmianę. Noszenie howlitu może pomóc ci w przyciąganiu bogactw i dostatku poprzez zwiększenie czujności umysłu. Może pomóc Ci skoncentrować się na celach finansowych. Howlit pomoże ci utrzymać motywację, dopóki nie osiągniesz swoich celów. Może pomóc ci połączyć się z twoją wewnętrzną świadomością, aspektem ciebie, który widzi potencjał zamiast trudności. Innymi słowy, żadne z twoich aspiracji ani przeszkód, które często towarzyszą poszukiwaniu i osiąganiu osiągnięć, nie powinno cię przerastać. Howlit zapewni ci wszelką pomoc, której potrzebujesz, aby przyciągnąć pieniądze, szczęście, dostatek i sukces.

Jadeit

Harmonia, ochrona, dobrobyt

Jadeit jest związany z czakrą serca. Jadeit jest używany do usuwania blokad i równoważenia czakry serca, pomagając nam kontrolować nasze emocje i dostarczając wiedzy, jak radzić sobie w sytuacjach, aby nasze emocje nie obezwładniły naszych decyzji. Wibracja jadeitu oczyszcza przeszkody w naszych sercach, pozwalając nam na zdrowy przepływ energii przez nasze ciała.

Kamień księzycowy

Siła, nadzieja, jasność

Wibracje kamienia księżycowego stymulują i równoważą wszystkie nasze czakry, umożliwiając płynny przepływ energii. Jest to bardzo spokojny kamień, który poprzez swoje harmoniczne emituje spokojne i przyjemne wibracje. Ten potężny kamień jest powiązany z ludzką esencją i obecnym stanem psychicznym użytkownika. Kamień księżycowy jest lojalnym partnerem w utrzymaniu koncentracji i skupienia każdego dnia oraz ochronie Ciebie przed złymi energiami, które próbują się z Tobą związać. Kamień księżycowy zwiększa świadomość oraz intuicję. Kamień księżycowy zachęca do przekraczania granic i bycia otwartym na nowe zmiany, które mogą się pojawić w Twoim życiu. Kamień Księżycowy to potężny kamień, a zaledwie kilka minut spędzonych z nim może otworzyć drzwi w Twojej karierze, które zmienią całe Twoje życie. Wyobraź sobie siebie biegnącego zgodnie z cyklem księżycowym. Każdego miesiąca księżyc w nowiu rozpoczyna nieskończoną sekwencję rozszerzania się, aż do zakończenia, emitując swój olśniewający blask i delikatnie uruchamiając się ponownie, aby stać się kolejnym nowiem.

Labradoryt

Siła, intuicja

Labradoryt jest uważany za niezwykle duchowy kamień. Pomaga odzyskać energię, jednocześnie pomagając ciału i duchowi w samoleczeniu. Labradoryt uważany jest za jednego z najpotężniejszych obrońców. Kamień tworzy tarczę dla aur i chroni przed negatywnością świata. Mówi się, że labradoryt łagodzi również negatywność w nas samych. Labradoryt wzmacnia siłę woli i wewnętrzną wartość. Pozwala dostrzec prawdziwy obraz rzeczywistości, przeniknąć iluzję, sprecyzować Twoje aktualne cele i je osiągnąć. Może także pomóc w rozwinięciu umiejętności zobaczenia aury oraz wpływa na posiadanie proroczych snów i otwiera na przewodnictwo duchowe.

Lapis Lazuli

Prawda, intuicja, organizacja

Lapis Lazuli używany jest do otwierania umysłów i dawania oświecenia. Służy do zachęcania do samoświadomości, pewności siebie, samowiedzy, pokoju i harmonii, współczucia, moralności, wprowadzając użytkownika w dobry nastrój przez cały dzień. Moce Lapis Lazuli mogą głęboko pobudzić twoją wewnętrzną intuicję i wytworzyć więcej energii z księżyca na jego powierzchnię. W astrologii werdyktu jest to kamień planety Saturn, który daje noszącemu pomyślny efekt Saturna. Niektórzy twierdzą, że rządzi nim planeta Jowisz, która wzmacnia świadomość i mądrość. Korzyści płynące z noszenia Lapis Lazuli, zwłaszcza w górnej części ciała, jak kolczyki i naszyjniki, dodają pewności siebie i cały czas przypominają o autentyczności. Noszenie Lapis Lazuli w dowolnym miejscu ciała zapewnia potężne wibracje łączące umysł, ciało i duszę, o których wiadomo, że przyciągają awans i sukces. Jest więc najlepszym partnerem, gdy nie jesteś pewien czegoś czego chcesz lub możesz nie rozumieć sensu swojego życia.

Onyks

Odwaga, siła, pewność siebie

Onyks to kamień, który oferuje potężne wibracje ochrony, siły, skupienia i siły woli. Onyks jest kamieniem który nieustannie popycha Cię do przodu w Twoim życiu. Onyks aktywuje czakry podstawy, splotu słonecznego i trzeciego oka. Onyks nie tylko da Ci zastrzyk energii, aby zacząć realizować swoje marzenia, ale także ochroni Cię na nowej drodze. Samo noszenie Onyksu zapewni tarczę wokół twojej aury, nie pozwalając negatywnej energii przyczepić się do ciebie. Onyks był używany jako ochrona przez tysiące lat i nadal jest jednym z najsilniejszych znanych nam kamieni ochronnych.

Opal

Równowaga, intuicja, pozytywność

Opal jest kamieniem emocjonalnym i odzwierciedla nastrój osoby, która go nosi. Wzmacnia emocje i uwalnia od zahamowań. Zachęca zarówno do wolności, jak i niezależności. Opal wzmacnia kosmiczną świadomość i wywołuje psychiczne i mistyczne wizje. Stymuluje oryginalność i kreatywność. Pomaga uwolnić złość i zdobyć poczucie własnej wartości, pomagając w uzyskaniu dostępu i wyrażaniu swojego prawdziwego ja. Opal wzmacnia pamięć. Rozbudza zainteresowanie sztuką. Noszenie Opalu pobudza w nas lojalność, wierność i spontaniczność.

Perła

Miłość, mądrość, spokój

Perła jest postrzegana jako symbol czystości, niewinności i piękna. Kojarzony jest również z księżycem i wodą.Perła jest symbolem mądrości zdobytej dzięki doświadczeniu. Ich moc sprawi, że osoba która je nosi bez trudu wyciągnie lekcje z każdego życiowego doświadczenia. Perły zapewniają również ochronę i bezpieczeństwo w naszej życiowej podróży. Perły przywołują poczucie wewnętrznej pewności siebie i spokoju. Zapewnią one spokój oraz zrównoważą aurę, a także wzmocnią miłość obecną w życiu. Perły mogą pomóc nam poprawić nasz nastrój oraz otworzyć ścieżki do pozytywnego nastawienia i radości. Pomaga nam medytować, modlić się i koncentrować.

Rodonit

Uzdrowienie, współczucie, miłość do siebie

Rodonit to kamień współczucia, równoważący emocje, który oczyszcza emocjonalne rany i blizny z przeszłości oraz pielęgnuje miłość. Pobudza, oczyszcza i aktywuje serce. Rodonit uziemia energię, równoważy yin-yang i pomaga w osiągnięciu najwyższego potencjału. Leczy szok emocjonalny i panikę. Rodonit pomaga w przypadkach samozniszczenia emocjonalnego, współuzależnienia i nadużyć. Zachęca do bezinteresownej miłości własnej i przebaczenia. Promuje zachowanie spokoju w sytuacjach niebezpiecznych lub niepokojących. Buduje pewność siebie i łagodzi zamieszanie.

Rubin

Odwaga, pasja, dobrobyt

Rubin wzmacnia i pobudza uczucia, namiętność oraz inspiruje. Przyciągają miłość oraz szczęście. Dodatkowo rubin wypełnia luki w polu energetycznym dzięki czemu jest pomocny w stanach zmęczenia i wyczerpania. Rubin dzięki swojej mocy wpływa także na powodzenie w życiu oraz miłość do niego, zwiększa także motywację oraz przyciąga sukces materialny i społeczny. Rubin dodaje odwagi w dążeniu do osiągnięcia własnych celów, pomaga wprowadzić w życiu zmiany. Jest również pomocny przy pozbywaniu się negatywnych wzorców myślowych.

Turmalin

Równowaga, współczucie, świadomość

Uważa się, że wiele kolorów turmalinu powstało z unikalnego przepływu energii pochodzącego z tęczy. Mieszanka kolorów płynących w turmalinie promuje wgląd, inteligencję, dobroczynność i szczęście. Turmalin to kamień spokoju i uzdrawiania. Wiele kolorów, które reprezentuje, oznacza również różne wartości i mocne strony. Szamani wierzyli, że noszenie naszyjnika z turmalinu odpiera demoniczne duchy i chroni przed atakami złych mocy. Jeśli chcesz najwyższego przewodnictwa, noś talizman turmalinowy. Uważany jest za jeden z kamieni ochronnych. Jego żywotna duchowa obecność pomaga zapobiegać rzucaniu klątw i zaklęć przez złe moce.